مطالب جدید :

فواید و مزایای نرم افزار اندرویدی محاسبات ذهنی با چرتکه

فواید و مزایای نرم افزار اندرویدی محاسبات ذهنی با چرتکه

روش آموزشیمحاسبات ذهنی با چرتکه کاملا در دنیا شناخته شده است و دانشمندان بسیاری آنرا ستوده اند، اما برای اولین بار در ایران و جهان نرم افزار کاملی تحت سیستم عامل اندروید با عنوان پارس مس PARSMAS جهت اموزش چرتکه تولید شده است که به روش محاسبات ذهنی با چرتکه به اموزش محاسبات ذهنی ریاضی می پردازد. روش محاسبه ذهنی با چرتکه بر اساس مطالعات به عمل امده نه تنها باعث افزایش توان حل مسایل اصلی ریاضی می شود بلکه فوایدی بسیار مهم تر برای دانش اموختگان دارد که کشورهای چین، مالزی و ژاپن را مجاب کرده است  که این فرایند اموزشی را در تمام مدارس ابتدایی خود قرار داده و دانش اموزان خود را با چرتکه آشنا کنند.

لینک دانلود نرم افزار اندرویدی پارس مس ParsMAS

در ذیل به بررسی فواید استفاده از روش محاسبات ذهنی با چرتکه خواهیم پرداخت:

٪بکارگیری چرتکه سبب هماهنگی بین نیمکره راست و نیمکره چپ مغز انسان شده و موجب افزایش توان ذهنی در فرد می شود.

٪مهارت مدیریت زمان : آموختگان این فرایند از بدو کسب مهارت در بکارگیری چرتکه با مسئله مدیریت زمان و به حداقل رساندن زمان رسیدن به پاسخ دست و پنجه نرم خواهند کرد.

٪افزایش قدرت تمرکز: از مهمترین دلایل پیشرفت افراد موفق، تمرکز بالا برروی مسئله ایست که با آن در گیر هستند. افراد موفق غالبا بر روی کار خود بیشترین تمرکز ممکن را دارند، حال آنکه در طول زمان رسیدن به جواب با چرتکه دانش آموز نیاز به تمرکز دارد و این نیاز آنها را به قدرت تمرکز بالایی خواهد رساند.

٪افزایش اعتماد بنفس: متمایز بودن یک کودک در میان جمعی از کودکان به او اعتماد بنفس طلایی می بخشد، اینکه کودکی با توان حل مسایلی که دیگران از حل آنها عاجز هستند موجب تعجب دیگران می شود و به او اعتماد بنفس می دهد واین اعتماد بنفس بدون شک در تمام مراحل زندگی کلید طلایی موفقیت برای او خواهد شد.

٪افزایش قدرت تخیل: زمانی که مهارت محاسبه با چرتکه در دانش آموز بالا رفت نوبت به تصویر سازی چرتکه در ذهن و حل مسایل ریاضی به صورت ذهنی می رسد. این تصویر سازی با روش های نو آورانه صورت می پذیرد. تصویر سازی چرتکه در ذهن دانش آموز و به خاطر سپردن تغییرات چرتکه در ذهن باعث افزایش قدرت تخیل در آنها می شود. جالب است بدانید مخترعان در طول تاریخ بشر نسب به سایر افراد دارای قدرت تخیل بالاتری بودند. پس قدرت تخیل یکی از مهم ترین ارکان در خلاقیت بشر به حساب می آید.

٪حافظه ای قدرتمند و توانمند: به یاد آوردن خاطرات جزیی از حافظه است، به یاد آوردن اطلاعاتی که در گذشته تجربه کرده و یاد گرفته ایم نیز جزیی از حافظه محسوب می شود. برای یاداوری همه اینها از مغز استفاده می شود. مغز انسان دارای دو نیم کره چپ و راست است. هر چند در ظاهر کاملا به هم شبیه هستند اما در باطن و کارکرد با هم متفاوت هستند. دانش مندان ثابت کرده اند که حافظه ای که در نیمکره چپ مغز وجود دارد کوتاه مدت است و تصویری که در آن ذخیره می شود برای همیشه در ذهن نمی ماند، اما تصویری که در نیمکره راست مغز انسان ذخیره می شود مانا و بلند مدت خواهد بود. محاسبات ذهنی در این فرایند آموزشی با تحریک نیمکره راست مغز اطلاعات را ماناتر و پایدارتر می کند. محاسبات کلی و تعمیرات انسان توسط نیمکره چپ صورت می گیرد. زمانی که محاسبه ذهنی می خواهد صورت بپذیرد نیاز به دو چیز است، یکی خود محاسبات ریاضی و دیگری بازیابی تصویر از چرتکه ژاپنی. افرادی که در محاسبات ذهنی با این روش توانمند شده اند هماهنگی بسیار بالایی بین دو نیمکره مغزشان ایجاد شده است و به صورت نا خود آگاه از تمام سطوح مغز خود استفاده می کنند.

٪سرعت و دقت: داشتن سرعت بالا در انجام هر کاری یک مزیت است، اما اغلب با بالا رفتن سرعت، دقت کاهش می یابد. محاسبه یک مسئله ریاضی نیاز به دقت بسیار بالایی دارد زیرا کوچکترین اشتباهی در محاسبات مارا از جواب دور می نماید، پس زمانی که یک محاسبه ذهنی بدرستی انجام می پذیرد در ضمن سرعت کافی از دقت بالایی نیز بهره برده شده است که آن محاسبه منجر به جواب درستی شده است.فرایند آموزشی محاسبات ذهنی موجب افزایش دقت و سرعت به صورت همزمان در دانش آموختگان خود می شود.

٪تفریح شگفت انگیز: چرتکه یک ابزار تفریحی است، یک تفرح شگفت انگیز، تفریحی که سبب می شود کودکی بتواند حاصل جمع یک عدد چند میلیونی را با یک عدد بزرگ دیگر به راحتی و در زمانی بسیار کوتاه در ذهن خود محاسبه کند و باعث تعجب اطرافیان شود.

٪درک ریاضیات به شکلی ملموس و بصری: یکی از مزیت های چرتکه این است که محاسبات به شکلی ملموس و دیداری آشنا می شود، در واقع اینکه ۲ + ۲ برابر با ۴ می شود را به صورت عملی و زنده درک خواهد کرد.

لینک ویدیو اول معرفی در اپارات

لینک ویدیو دوم معرفی در اپارات

دانلود ویدیو اول اموزشی

دانلود ویدیو دوم آموزشی

لینک دانلود مستقیم نرم افزار پارس مس

فواید و مزایای نرم افزار اندرویدی محاسبات ذهنی با چرتکه

Check Also

ویژگی های پارس مس

نرم افزار آموزش محاسبات ذهنی با چرتکه ژاپنی (پارس مس) ویژگی هایی منحصر بفرد دارد ...

16 comments

 1. سلام. خیلی عالی لطفا بفرمایید طریقه تهیه فیزیکی چرتکه به چه صورتی هست؟

 2. با سلام و خسته نباشید.
  چرا در تند نویسی ترتیب اعداد ۴٫۱٫۳٫۲ است ؟ علت آن چیست؟ ممنونم

 3. کوثر آتش دزفولی

  سلام دخترم نه سالشه و ترم دوم چرتکه هست ولی برای حل جمع و تفریق های دو رقم در پنج ردیف وقت کم میاره …چه راهکاری پیشنهاد میدین؟

  • سلام. اصلا بهش فشار نیاورید، اجازه بدهید تا از کار با چرتکه لذت ببرد. من معتقد به زمان ها برای همه نیستم. احتمالا دختر خانم شما در مبحث و کار دیگری استعداد بالایی دارد. همین اندازه که اصول کار چرتکه را فرا بگیرد و تمرین کند کافی است و حتما به نتیجه خواهد رسید.

 4. این دانش باعث بالا رفتن هوش ریاضی و سرعت عمل بچه هاو آموزش انگلیسی به آن ها می شود.
  عالی است

 5. سلام ,من فوق لیسانس ریاضی دارم و دوس دارم پسرم از اول ریاضیش قوی بشه,و یوسی مس هم دوس دارم یاد بگیره,بهترین سن چ سنیه ؟از چ سنی براش شروع کنم؟شنیدم میگن ۴سال ,آیا ۴سالگی بهترین سنه؟

پاسخ دهید